Viena iš „Žalgirio“ arenos priimtos Žaliosios politikos krypčių yra taupi energetika, kurios tikslas kiek galima labiau sumažinti „Žalgirio“ arenos suvartojamą vandenį, šiluminę ir elektros energiją, tokiu būdu darant ir mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. Pagrindinės „Žalgirio“ arenos vykdomos energetikos kryptys:

  • Nuolatinis energetinis auditas.  2015 metais TES atliko pastato išsamųjį energijos vartojimo auditą, kurio metu ženklių trūkumų nepastebėta, pažymėti suplanuoti ar jau vykdomi sistemų tobulinimai. Taip pat nuolat sekamas energijos suvartojimas ir, atsižvelgiant, į naujausias inžinerines naujoves projektuojami sistemų tobulinimai.
  • Elektros energijos, šiluminės energijos ir vandens vartojimo mažinimas. „Žalgirio“ arenoje įdiegta energijos valdymo sistema, kuri kasmet leidžia sutaupyti virš 200 tūkstančių kWh elektros energijos ir virš 100 tūkstančių kWh šiluminės energijos. Ekonomiškam vandens naudojimui arenoje įrengti vandenį taupantys maišytuvai ir vandens nuleidimo mechanizmai. Įdiegtos inovacijos šildymo sistemoje ir atliktas papildomas pastato sandarinimas sumažino šilumos energijos suvartojimą šildymo sezono metu. Be to, 2017 metais buvo vykdoma šildymo ir vėsinimo korekcija – įrengta hidroakumuliacinė talpa, leidusi šildyti ir vėsinti tik tas pastato dalis, kur šildymas/vėsinimas tuo metu reikalingas. Tai papildomai padėjo sumažinti energijos suvartojimą. Hidroakumuliacinės talpos įrengimas ypatingai padėjo sumažinti vėsinimo sąnaudas.
  • Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Šiuo metu suprojektuota 110 kW saulės energijos elektrinė ant „Žalgirio“ arenos stogo, leisianti papildomai sumažinti iš tinklo gaunamos energijos sąnaudas bei prisidėti prie CO2 mažinimo. Elektrinę tikimės įrengti naudojantis paramos priemone European Local Energy Assistance (ELENA), kurią administruoja Europos Investicijų Bankas.

 

Arenos partneriai

Privatumo politika
Kandidatų privatumo politika
Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama susisiekiant el. paštu: privatumas@zalgirioarena.lt
Slapukų politika
© „Žalgirio“ arena, 2011-2024. Visos teisės saugomos