CNN rekomenduoja eurus Lietuvoje leisti ir „Žalgirio“ arenoje

Lietuvai tapus euro zonos nare, į šalį atsigręžė pasaulio žiniasklaida. Išskirtinį dėmesį šiai temai rodo vienas įtakingiausių žiniasklaidos kanalų, JAV transliuotojas CNN. Savo kelionių rubrikoje jis pateikia rekomendacijas, kokias vietas Lietuvoje aplankyti ir kur išleisti eurus.
CNN skelbia, kad Lietuva visada buvo maištinga šalis – prieš 25 metus pirmoji iš Baltijos valstybių paskelbė savo nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos. Dabartinė Lietuva, anot JAV portalo, yra energingas Rytų ir Vakarų Europos derinys, ryžęsis nuo 2015-ųjų tapti eurozonos nare. Keliautojams tai gera žinia, kadangi bendra europinė valiuta leis patogiau keliauti. Kaip ir kur išleisti eurus lankantis Lietuvoje – atsakymus pateikia CNN.
1. Vilniaus universiteto knygynas „Littera“ (Universiteto gatvė 5, Vilnius) Savo barokinėmis freskomis ir arkomis „Littera“ knygynas primena Didžiojoje Britanijoje, Oksforde esančią Bodleiano biblioteką. Tačiau niekada negalima spręsti apie knygyną iš jos „viršelio“, t.y. išorės. Nepaisant to, kad knygynas įkurtas XVI amžiaus Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, interjeras yra šiuolaikiškas. Atrodytų, lyg senovinis meno kūrinys būtų perdažytas 1978 metais grafiko Antano Kmieliausko. Įėjimas į universiteto kiemą kainuoja 1 eurą, tačiau mokestis paprastai netaikomas tiems, kurie atvyksta į „Littera“ knygyną. Puikus pirkinys čia būtų Thomo Manno knyga „Juozapas ir jo broliai“, kurią jis parašė savo vasarnamyje Nidoje. Šis namas dabar yra T.Manno muziejus. Kaina: maždaug 25 eurai.
2. Ekskursija po Vilniaus senamiestį nuomotu dviračiu („CycloCity“, Vilnius; tel.: +370 8 800 22008) Kai tik žiemą pakeis pavasaris, ateis laikas oranžiniams Vilniaus dviračiams. Už 3 eurus išsinuomotu dviračiu galėsite keliauti į dviejų valandų pasivažinėjimą po Vilniaus senamiestį – tai vienas geriausių būdų pažinti Lietuvos sostinę šiltuoju metų laiku. Katedros aikštė, Gedimino bokštas ir Vilniaus katedros varpinė – gera vieta pradėti ekskursiją. Toliau galima patraukti dviračių taku per Pilies gatvę ir likusią senamiesčio, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą, dalį bei, pasiekus Neries upės krantinę, pasigrožėti žaliomis miesto kalvomis. Kaina: 3 eurai už dviračio nuomą dviem valandoms.
3. Etnokosmologijos muziejus (Molėtų rajonas, Kulionių kaimas; www.etnokosmomuziejus.lt) Etnokosmologija atskleidžia žmonijos vietą visatoje. Priklausomai nuo požiūrio taško, tai gali būti laikoma nauja astrologijos forma arba holistiniu požiūriu į žvaigždes. Tai unikalus muziejus, kuriame net skeptikai pritrūks argumentų išvydę čia esančią observatoriją. Tiesa, svajotojai turėtų žinoti, kad žvaigždžių stebėjimas labai priklauso nuo oro sąlygų. Tačiau kadangi čia yra vienas didžiausių Europoje teleskopų, įspūdžiai bet kokiu atveju turėtų būti nepakartojami. Kaina: 2-7 eurai.
4. Skrydis oro balionu virš Vilniaus („Oreivystės centras“, tel.: +370 652 00510 ) Skrydžiai oro balionu Lietuvoje labai populiarūs. Tai nuostabus būdas apžiūrėti šalies kraštovaizdį – pradedant Trakų ežerais, baigiant Kuršių nerija ir Baltijos jūros pakrante. Vilnius yra vienas iš nedaugelio didmiesčių pasaulyje, leidžiantis virš miesto skristi oro balionams. Paprastai balionai kyla ir leidžiasi Neries pakrantėje, Vilniaus centre. Kaina: 85-110 eurų žmogui.
5. Kuršių nerijos nacionalinis parkas (www.nerija.lt) Neringa yra mistifikuota vieta, kurioje Baltijos jūros pakrantė susitinka su Rusijos siena. Sakoma, kad pavadinimą šiai vieta davė milžinai. Jiems reikėtų padėkoti ir už žinomiausios pasaulyje – Kuršių nerijos – atsiradimą. Ši smėlio kopos siena yra dar vienas Lietuvos objektas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Iš tiesų Kuršių nerija susiformavo prieš tūkstančius metų, traukiantis ledynams. Klajodami po kopas keliautojai turėtų saugotis ne tik į akis vėjo žarstomo smėlio, bet ir gintaro gabaliukų – jo nuolat randama Baltijos jūros pakrantėje. Kaina: 100 eurų (už privačią dienos kelionę Vilnius-Kuršių nerija-Vilnius).
6. Buriavimas „Ice Blokart“ rogėmis („Baltic Adventure“, Nida; tel.: +370 5 250 5831) Rogių ir burės „santuoka“ Lietuvoje populiari nuo 1930-ųjų. Ledroges su burėmis naudojo pasieniečiai. Žinomos kaip „ledo jachtos“, šios vėjo varomos rogės gali išvystyti greitį iki 100 km/val. Valdyti šią transporto priemonę lengviau nei įprastą burlentę, todėl šis sportas ir pramoga puikiai tinka pradedantiesiems ir vaikams. Žiemą, užšalus Kuršių marioms, rengiami turai, kurių metu „Ice Blokart“ rogėmis iš Nidos galima pasiekti Ventės ragą. Kaina: ledrogių su burėmis nuoma valandai kainuoja 40 eurų.
7. Istorinė Trakų pilis (www.trakai-visit.lt) Trakų pilis kadaise buvo pagrindinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų buveinė. Tuomet lietuviai valdė didelę dalį Europos – teritoriją nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Pilies kertiniai akmenys, išlikę iki šių dienų, sudėti XIV-XV amžiaus sandūroje, tuomet kai Lietuvos didžiąją kunigaikštystę valdė didieji kunigaikščiai Kęstutis ir Vytautas, sugebėję atremti Kryžiuočių ordino atakas. Iš griuvėsių naujam gyvenimui pilis atkurta po Antrojo pasaulinio karo. Tik už pusės valandos kelio nuo Vilniaus esanti pilis yra nuostabioje vietovėje – Galvės ežero saloje. Kaina: įėjimas į pilį, kurioje įrengtas ir muziejus, 6 eurai.
8. Karaimų kultūra ir virtuvė restorane „Kybynlar“ (Karaimų g. 29, Trakai) Vytautui Didžiajam išplėtus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės teritoriją iki Juodosios jūros, Lietuvoje apsigyveno įvairių tautų ir religijų atstovai. Tarp jų buvo ir 383 karaimų šeimos, atvykusios iš Krymo XIV amžiaus pabaigoje ir įsikūrusios aplink Trakus. Iki šių dienų čia išliko tik maždaug 60 karaimų, tačiau jų tradicijos ir virtuvė gyvuoja ir dabar. Paragauti garsiųjų karaimų kepinių – kibinų – ir kitų nacionalinės virtuvės patiekalų galima netoli Galvės ežero, Trakuose, esančiame restorane „Kybynlar“. Kaina: 2 eurai už kibiną.
9. Lietuvos auksas – gintaras (Latvių g. 7, Vilnius; www.ambergift.lt) Apie Lietuvos auksu vadinamą gintarą sklando daug legendų. Populiariausia jų pasakoja apie dievaitę Jūratę, gyvenusią aukso rūmuose jūroje. Jos namai buvo sunaikinti kitų dievų, kuriuos užrūstino Jūratės meilė žmogui – paprastam žvejui Kastyčiui. Tragiškai pasibaigusią meilės istoriją primena gintaras, kurį Baltijos jūra po audrų išmeta ant kranto. Iš tiesų gintaras – tai per tūkstančius metų suakmenėjusių sakų gabaliukai. Iš jų talentingi meistrai sukuria ką tik nori – papuošalus, šachmatų rinkinius, smuikus ir pan. Gintarai parduodami ir neapdoroti – tokie, kokie buvo rasti. Tikima ir tuo, kad gintaras apsaugo nuo ligų bei blogio. Kaina: gintaro gaminio kaina priklauso nuo dydžio, apdorojimo ir pan. dalykų. Gali siekti iki 100 000 eurų.
10. Druskininkų slidinėjimo arena (Nemuno kelias 2, Mizarų kaimas, Druskininkų rajonas; www.snowarena.lt) Šalyje, kurioje žiema tęsiasi nuo lapkričio iki kovo, regis, turėtų būti pakankamai natūralaus sniego iki pat balandžio. Tačiau slidinėjimo ir snieglenčių gerbėjams nėra nieko blogiau nei sezono pabaiga. Sprendimas jau yra – pastatytas didelis slidinėjimo parkas. 2011 metais Druskininkuose atidaryta „Snow Arena“ užima 2,5 ha. Čia įrengtos trys slidinėjimo zonos. Arenoje nuolat palaikoma 2 laipsnių šalčio temperatūra, todėl slidinėti viduje galima ištisus metus. Reikia pridurti, kad ši arena yra viena didžiausių uždarų slidinėjimo arenų pasaulyje. Be to, joje siūlomos paslaugos ir pramogos pigios. Kaina: nuo 16 eurų suaugusiems, 14 eurų – vaikams iki 18 metų už dieną.
11. Krepšinis (Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas; www.zalgirioarena.lt) Lietuviai juokauja, kad krepšinis nėra jų nacionalinis sportas – tai nacionalinė religija. Keturi lietuviai dominavo Sovietų Sąjungos krepšinio rinktinėje per 1988 metų Olimpiadą. Po ketverių metų, 1992-aisiais, jaunos nepriklausomos valstybės krepšininkai Barselonoje iškovojo bronzą, taip simboliškai dar kartą pabrėždami savo atsiskyrimą nuo Sovietų Sąjungos. Lietuvos krepšinio gerbėjai tikriausiai yra vieni aistringiausių pasaulyje. Per svarbiausias varžybas jie būna apsirengę specialiais rūbais; krepšinio kamuolių, lankų galima rasti kiekvienoje šalies parduotuvėje. Stebėti, kaip lietuviai krepšininkai žaidžia namuose, yra neįtikėtina patirtis. Geriausia vieta žiūrėti Lietuvos krepšinio varžybas yra Žalgirio arena Kaune. Kaina: bilietai kainuoja nuo 10 iki 30 eurų.
Informacijos šaltinis www.15 min.lt

Kitos naujienos

„Žalgirio“ arenoje – neeilinis „Elderbrook“ koncertas

„Žalgirio“ arenoje – neeilinis „Elderbrook“ koncertas

„Elderbrook“ surengs koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje 2025 m. sausio 31... Plačiau »

„Žalgirio“ arenoje – net trejos Eurolygos rungtynės per savaitę

„Žalgirio“ arenoje – net trejos Eurolygos rungtynės per savaitę

Kauno „Žalgirio“ arenoje – dar daugiau Eurolygos dvikovų! Plačiau »

Arenos partneriai

Privatumo politika
Kandidatų privatumo politika
Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama susisiekiant el. paštu: privatumas@zalgirioarena.lt
Slapukų politika
Ginčų sprendimas
© „Žalgirio“ arena, 2011-2025. Visos teisės saugomos