Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, kur žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.
Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją?
Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.
Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė
Dramaturgijos asistentė: Kristina Steiblytė
Kostiumų dailininkė: Rūta Lendraitytė
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Garso režisierius: Laurynas Milinis
Premjera: 2018 m. gruodžio 13 d.
Nuotraukos: Eglė Sabaliauskaitė – VZX Photography
Amžiaus cenzas: N-14
„Žalgirio“ arenos „Bosca“ amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas
2020-02-07, 19:00 val.
18:00 val. Įėjimas Amfiteatras 2
1 val. 00 min.
Nemokamai neįleidžiami, taikoma 20% nuolaida
Nemokamai neįleidžiami. Palikite vaikus pramogauti „Vaikystės mieste“!
Neleidžiama
12-20 EUR. Bilietų platintojo mokestis - 0,60 EUR, arenos mokestis - 1 EUR. Mažiausia neakcijinė kaina 12 EUR.
UAB „Tiketa“
„Žalgirio“ arenos automobilių parkavimo aikštelė, Karaliaus Mindaugo pr., Akropolio automobilių parkavimo aikštelė
Klaipėdos jaunimo teatras
„Bosca“ amfiteatre galime organizuoti konferencijas bei kitus renginius. Amfiteatre priimsime iki 450 Jūsų renginio ar šventės svečių. Esant didesniam žmonių skaičiui galime atidaryti amfiteatro sienas, taip erdvė susilieja su restorano „Sala“ banketine sale bei fojė ir tuomet telpa apie 1000 žmonių.
Susisiekime a.selvene@zalgirioarena.lt