Be įtampos: „Žalgiris“ ant menčių paguldė Estijos čempionus

Artūro Morozovo foto galeriją rasite čia.

Kauno „Žalgiris“ be didesnių sunkumų 97:63 savoje aikštėje įveikė Talino „Kalev“ krepšininkus ir dar labiau sustiprino savo galimybes patekti į VTB Vieningosios lygos atkrintamąsias varžybas. Likus dviems rungtynėms iki reguliaraus sezono pabaigos Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai A grupėje su aštuoniomis pergalėmis užima trečiąją vietą.

Šiandien Kauno „Žalgirio“ arenoje šeimininkai egzaminavo grupės autsaiderį. Po šio mačo liko dvikovos su Kazanės „Unics“ ir Rygos VEF. Norint užsitikrinti vietą atkrintamosiose, kauniečiams užtenko vienos pergalės.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas – smogiamasis: Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Susitikimą tritaškiu pradėjo svečiai, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas – 3:3.

Rungtynių pradžioje „Kalev“ gretose išsiskyrė buvusio Latvijos premjero Andrio Škėlės sūnus Armandas, tačiau vien latvio pastangų nepakako. S.Weemso efektingas dėjimas, M.Popovičiaus taiklus dvitaškis ir M.Rakovičiaus taiklus metimas su pražanga ir šeimininkai atitrūko – 11:5.

Pirmajame kėlinyje Estijos čempionai savo atakas stengėsi grįsti per 217cm ūgio vidurio puolėją iš Senegalo Bambą Fallą, tačiau afrikiečiui surasti kelio link krepšio žalgiriečių baudos aikštelėje sekėsi sunkiai. B.Fallas strigo R.Javtoko ir M.Rakovičiaus gniaužtuose, o tuo pasinaudoję jų komandos draugai surengė ne vieną greitą antpuolį.

Jau per pirmąjį kėlinį A.Trifunovičiaus auklėtinių užminta mįslė varžovams pasirodė gerokai per sudėtinga. Puikią gynybą demonstravę žalgiriečiai per pirmas dešimt minučių pasiuntė Talino ekipą į nokdauną – 17:6.

Antrajame ketvirtyje trečią pražangą gavo B.Fallas. Afrikiečiui atsisėdus ant suolo iniciatyvos imtis bandė įžaidėjas Tanelis Sokkas. Vis dėlto legendinio Estijos įžaidėjo Tiito Sokko sūnaus pastangos buvo bevaisės. „Žalgiris“ apsukų nemažino ir dar labiau atitrūko – 33:16.

Prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ vadeles kiek atleido, tačiau dviženklę persvarą išsaugojo – 39:28.

Po pertraukos „Kalev“ ekipai buvo pavykę deficitą sumažinti iki vienženklio taškų skirtumo, tačiau po to „Žalgiris“ vėl šovė į priekį ir Aivaro Kuusmaa’os bei Martino Müürseppo auklėtiniai liko it musę kandę – 49:34.

„Žalgiris“ šansų savo varžovams nesuteikė. Po Mindaugo Kuzminsko dėjimo šeimininkai pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo 20 taškų persvarą, o dar po akimirkos tritaškį įsmeigė Dainius Šalenga – 64:41.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. „Žalgiris“ dar labiau padidino persvarą iš šventė aštuntąją pergalę.

„Žalgiris“ – „Kalev“ 97:63 (19:6, 20:22, 27:16, 31:21)

„Žalgiris“: M.Rakovičius 17 taškų, T.Klimavičius 12, P.Jankūnas, D.Šalenga ir M.Popovičius ir M.Kuzminskas po 10,

„Kalev“: G.Arbetas 15, T.Sokkas ir A.Nelsonas po 10, J.Toome 9.