„Žalgiris“ užtikrintai nugalėjo Kazachstano klubą

Andriaus Aleksandravičiaus nuotraukų galeriją rasite čia.

Sekmadienio pavakarę Kaune šią savaitę VTB Vieningosios lygos čempionus jau nukovęs „Žalgiris“ atsirevanšavo Astanos „Astana“ (Kazachstanas) komandai rezultatu 82:66. Tai kauniečiams buvo jau 5 pergales ir patyres tiek pat pralaimėjimų. „Astanos“ komandai tai buvo septintoji nesėkmė per 11 rungtynių.

Beveik viso susitikimo metu žaidimo ritmą kontroliavo žalgiriečiai. Tačiau, svečiai vis priartėdavo prie „Žalgirio“ arenos šeimininkų. Trečiajame kėlinyje surengę spurtą jie net išsiveržė į priekį. Vis dėlto, puikiai sužaistas paskutinis mačo ketvirtis leido „Žalgirio“ krepšininkams iškovoti pergalę reikiamu taškų skirtumu ir visiškai atsirevanšuoti už nesėkmę Astanoje.

Rungtynės
Kauno „Žalgirio“ komandos startinis penketas: Mantas Kalnietis, Dainius Šalenga, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
Astanos „Astana“ komandos startinis penketas: Jerry’is Johnsonas, Rustamas Jargaliovas, Rawle’as Marshallas, Antonas Ponomariovas, Ericas Williamsas.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė svečių puolėjas E.Williamsas. Į tai žalgiriečiai atsakė dviem D.Šalengos baudos metimais ir S.Weemso tritaškiu. Amerikietis lyg prisimindamas praėjusias rungtynes ir toliau skrajojo po varžovų krepšiu. Tačiau, šeimininkams nepavyko atitrūkti nuo „Astanos“. Baigiantis pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (18:18). Vis dėlto, kėlinį žalgiriečiai baigė pirmaudami penkiais taškais (27:22).

Pirmąsias keturias antrojo ketvirčio minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Galų gale, pasisekė S.Weemsui, kuris tolimu metimu padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 8 taškų (30:22). Sėkmingai sužaidę R.Javtokas ir T.Delininkaitis neleido „Astanos“ žaidėjams prisivyti kauniečių. Baigiantis pirmąjai rungtynių pusei A.Ponomariovas sumažino skirtumą iki trijų taškų, bet ilsėtis žalgiriečiai išėjo pirmaudami (37:34).

Antrojoje rungtynių dalyje surengę spurtą 7:1, Astanos krepšininkai išsiveržė į priekį (38:41). Tačiau, pirmiausia R.Javtoko pastangomis „Žalgirio“ puolimas vėl pajudėjo ir šeimininkai susigrąžino pranašumą. Netrukus technine pražanga nubaustas svečių strategas italas Matteo Boniciolli. Tuo pasinaudoję žalgiriečiai padidino pranašumą iki 11 taškų (54:43). Tačiau, svečiai nesunkiai rado kelius link kauniečių krepšio ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų (56:53).

Ketvirtajame kėlinyje techninę pražangą užsidirbo ir Goranas Cakičius. Žalgiriečiai vėl padidino persvarą, o po R.Javtoko ir T.Delininkaičio dvitaškių ji tapo dviženklė (67:55). Po M.Kalniečio tritaškio žalgirieičia įgijo rekordinę 16 taškų persvarą (78:62). „Astanos“ krepšininkai rungtynių pabaigoje nebesugebėjo atsitiesti, žalgiriečiai šventė pergalę 16 taškų skirtumu (82:66).

Daugiausiai taškų „Žalgiriui“ pelnė: P.Jankūnas, R.Javtokas ir S.Weemsas – po 11, M.Kalnietis – 10, T.Delininkaitis – 9.
Daugiausiai taškų „Astanai“ pelnė: R.Marshallas – 17, B.Cvetkovičius – 14, E.Williamsas – 12.

„Diena Media News“ informacija

Kitos naujienos

„Žalgiris“ priėmė tvarumo iššūkį – per renginius naudos daugkartinius puodelius

„Žalgiris Group“renginių metu pradės naudoti daugkartinius puodelius. Plačiau »

„Žalgirio“ arena už pilietinę iniciatyvą „4 procentai“: kviečia pasirašyti peticiją už 4 proc. BVP gynybai

„Žalgirio“ arena palaiko pilietinę iniciatyvą „4 procentai“ ir kviečia pasirašyti... Plačiau »