Žalgiriečiams taip ir nepavyko pavyti CSKA (74:87)

Kauno „Žalgirio“ arenoje rungtynėmis tarp „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA atidarytas Eurolygos sezonas.

Žaidimą visų rungtynių metu kontroliavo Maskvos ekipą, nė sykio neleidusi žalgiriečiams išsiveržti į priekį. Išnaudoję savo ilgą ir talentingą suolelį, CSKA nuosekliai didino persvarą. Maskviečiai visą laiką antroje rungtynių pusėje išlaikė dviženklę persvarą. Žalgiriečiai pralaimėjo Rusijos komandai rezultatu 74:87.

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Ty Lawsonas, Tomas Delininkaitis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
Maskvos CSKA startinis penketas: Milošas Teodosičius, Ramūnas Šiškauskas, Viktoras Chriapa, Andrejus Kirilenko, Nenadas Krstičius.

Rungtynės

Pirmoji pusė
Pirmuosius taškus šiame Eurolygos sezone dvitaškiu pelnė A.Kirilenko. Netrukus dar tu taškus pridėjo R.Šiškauskas. „Žalgiriui“ pirmuosius taškus pelnė P.Jankūnas (2:4). Iš vidutinio nuotolio pataikė T.Delininkaitis, tačiau M.Teodosičius atsakė tritaškiu.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiams sunkiai sekėsi stabdyti A.Kirilenko (8 taškai). Tačiau, kauniečių pusėje žaidimą stengėsi pagyvinti DeJuanas Collinsas. Pirmąjį kėlinį trimis taškais į „Žalgirio“ krepšį užbaigė R.Šiškauskas (16:25).

Antrajame kėlinyje pirmas tris minutes komandos žaidė gana padrikai. Tada S.Weemsas perėmė kamuolį iš Jamonto Gordono, kuriam teisėjai ryžosi skirti nesportinę pražangą. Žalgiriečiai iš šios situacijos išpešė tik 2 taškus (22:28).

„Žalgiris“ žymiai sėkmingiau ginasi antrajame kėlinyje. Tai leido jiems sumažinti atsilikimą iki minimumo (31:32). Vis dėlto, CSKA krepšininkams pavyko pasinaudoti kauniečių klaidomis ir nutolti (31:41). Pirmąją rungtynių pusę užbaigė Darjušas Lavrinovičius (31:44).

Antroji pusė
Trečiojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis. Po A.Kirilenkos tritaškio maskviečiai kėlinio viduryje įgijo 13 taškų persvarą (38:51).

„Žalgiriui“ ir toliau nepavyko sustabdyti A.Kirilenkos, kuris iš viso per 3 kėlinius pelnė 15 taškų. Po 12 įmetė D.Lavrinovičius, M.Teodosičius ir Aleksėjus Švedas. Kauniečiams 14 kol kas įmetė S.Weemsas.

Paskutiniame ketvirtyje CSKA pavyko išlaikyti apčiuopiamą keliolikos taškų persvarą. Likus žaisti 6 minutes Marko Popovičius įmetė tritaškį, pakeldamas ant kojų sirgalius. Tačiau, kitoje atakoje tokiu pačiu metimu atsakė V.Chriapa (62:76). Vis dėlto, D.Lavrinovičiui užsidirbus techninę pražangą, kauniečiai turėjo progą priartėti prie varžovų. Tačiau, likus pusei kėlinio, pavyko priartėti tik dviem taškais (64:76).

Netrukus pats M.Popovičius užsidirbo techninę pražangą. Iš to maskviečiams pavyko išpešti tik tašką. Likus žaisti pusketvirtos minutės, savo trečiąjį tritaškį iš trijų įmetė D.Collinsas (67:77). CSKA po minutės pertraukėlės padidino persvarą 4 taškais (67:81). Likusios minutės tebuvo formalumas.

„Žalgiriui“ taškus pelnė: D.Collinsas (2/2 2-tšk., 3/3 3-tšk., 5/5 baud.) – 18, S.Weemsas (5/13 2-tšk.; 6 atkovoti kamuoliai) – 16, M.Popovičius (5 pražangos) – 8, T.Lawsonas – 7, T.Delininkaitis – 6, P.Jankūnas, R.Javtokas, M.Kuzminskas – po 4, M.Kalnietis – 3, M.Rakovičius, T.Klimavičius – po 2, A.Milaknis nežaidė.

CSKA taškus pelnė: A.Švedas – 19, A.Kirilenko (15 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai) – 17, M.Teodosičius (8 rez. perd.) – 16, D.Lavrinovičius – 12, N.Krstičius (6 atk. kam.) – 11, V.Chriapa – 7, R.Šiškauskas – 5, A.Voroncevičius, J.Gordonas, S.Kaunas – po 0, S.Mejia ir A.Ponkrašovas nežaidė.