Nuepiko: Šokio spektaklio premjera NIEKUR, BET NE ČIA. Amfiteatras

„Nuepiko“ šiuolaikinio šokio spektaklis „Niekur, bet ne čia“: pasakojimas apie pasiklydusį žmogų

Mąstau, įsivaizduoju, jaučiu, vadinasi esu. Tačiau jokia mintis ar jausmas nėra galutiniai. Gyvendami nuolatinio kismo pasaulyje, kiekvienam iš mūsų kartais tenka stabtelti ir iš naujo įvertinti tai ką mąstome, įsivaizduojame ir jaučiame, o kartu ir iš naujo patirti savo ribas bei leistis į tikrojo „aš“ paieškas.

Naujausio trupės „Nuepiko“ šokio spektaklio „Niekur, bet ne čia“ centre – žmogus ir kasdienės jo transformacijos. Spektaklyje gvildenamas žmogiškosios prigimties ribotumas ir neišmatuojamas noras pažinti save bei pasaulį. Tai spektaklis apie autentiškumo, kūrybiškumo ir vidinio savęs paieškas.

Spektaklis, įkvėptas paveikslų

Spektaklyje trupės nariai įkvėpimo semiasi iš airių tapytojo Francis Bacono drobių. Unikalia raiška garsėjęs menininkas, Antrojo Pasaulinio karo metraštininkas, savo darbuose vaizdavo sumaitotus, deformuotus žmonių kūnus, skausmo ir baimės perkreiptus veidus. Nejauki akistata su tamsiąja žmonijos puse ir dažnai tapytojo drobėse atsikartojantis „įstiklinto“ žmogaus motyvas – tampa ir spektaklio „Niekur, bet ne čia“ vedančiąja linija. „Spektaklį, visų pirma, suprantame kaip vizualų kūrinį, siekiame kalbėti vaizdiniais ir metaforomis.“ – mintimis dalinasi vienas iš trupės įkūrėjų, „Auksinio Scenos kryžiaus“ laureatas Marius Pinigis.

Žiūrovams – kvietimas susitikti su savimi

Anot šokėjų, spektaklį „Niekur, bet ne čia“ įkvėpė šiandieninės visuomenės neaplenkiantis egzistencinis nerimas. „Pandemijos, karo ir kitų socialinių iššūkių akivaizdoje, aplanko jausmas, kad gyvename „ant ribos“. Šiose sudėtingose situacijose daugeliui iš mūsų tenka permąstyti savo kasdienius socialinius vaidmenis, susitikti su paprastai nematoma savo puse. Tai spektaklis apie mus ir mūsų visuomenę, bei savotiškas savojo „aš“ paieškas.“ – pasakoja Marius Pinigis.

Spektaklio kūrėjai judesio kalba tyrinėja žmogiškąsias ribas ir vidinius barjerus, kuriuos peržengus, pradeda skleistis žmogaus kūrybiškumas. Kartu tai pasakojimas apie įvairialypę žmogiškąją prigimtį. „Net būdami tame pačiame kambaryje, gyvendami panašiomis sąlygomis, ir kalbėdami apie tuos pačius dalykus, dažnai nesusišnekame, nes kiekvienas juos suprantame, jaučiame ir vertiname kitaip, per savo patirčių prizmę.“ – toliau mintimis dalinasi Marius Pinigis.

Kūrybinė spektaklio komanda: Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė, Mantas Ūsas (Arūnas Mozūraitis), Mantas Stabačinskas, Vilma Pitrinaitė, Monika Šerstabojevaitė, Aistis Lansbergas.
Trukmė: 50 min.
Premjera: 2022 m. Kaune

Informacija apie renginį

Vieta

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Laikas

2022-11-20, 19:00 val.

Durys atidaromos

18:30 val. (Įėjimas Amfiteatras 2)

Trukmė

~1 val.

Neįgalieji

Nemokamai neįleidžiami

Vaikai

Nemokamai neįleidžiami

Fotografuoti

Draudžiama

Kainos

nuo 6,20 EUR

Bilietų platintojas

UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“

Parkavimas

„Žalgirio“ arenos automobilių parkavimo aikštelė (ADC parking programėlė)

Organizatorius

VšĮ „NUEPIKO“

Amfiteatro nuoma

„Žalgirio“ arenos amfiteatre galime organizuoti konferencijas bei kitus renginius. Amfiteatre priimsime iki 450 Jūsų renginio ar šventės svečių. Esant didesniam žmonių skaičiui galime atidaryti amfiteatro sienas, taip erdvė susilieja su restorano „Sala“ banketine sale bei fojė ir tuomet telpa apie 1000 žmonių.

Susisiekime v.kizyte@zalgirioarena.lt

Arenos partneriai

Privatumo politika
Kandidatų privatumo politika
Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama susisiekiant el. paštu: privatumas@zalgirioarena.lt
Slapukų politika
© „Žalgirio“ arena, 2011-2024. Visos teisės saugomos