Miuziklas: Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda

Milžiniško pasisekimo sulaukęs didžiausias lietuviškas miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ į sceną grįžta gruodžio 26 d. – „Žalgirio“ arenoje Kaune. Suplanuok didžiųjų žiemos švenčių pramogas ir dovanas jau dabar ir gruodį beliks tik mėgautis pačiu įspūdingiausiu pastarųjų metų lietuvišku miuziklu.

Vienos talentingiausių nūdienos Lietuvos režisierių Anželikos Cholinos sukurtas trijų valandų spektaklis gali būti drąsiai vadinamas pačiu gražiausiu, įspūdingiausiu ir patriotiškiausiu pastarojo dešimtmečio  mūsų didžiosios scenos kūrinių. Šešiolikto amžiaus karalių meilės istorija papasakota ir jautriai, ir džiaugsmingai, ir dramatiškai. Meniškai ir tikroviškai. Žiūrint spektaklį norisi ir juoktis drauge su juokdariais (operos solistas Rafailas Karpis ir aktorius Dominykas Vaitiekūnas), ir verkti, matant silpstančią Barborą Radvilaitę (dainininkė Karina Krysko-Skambinė).

„Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legendos“ muzikos autorius Kipras Mašanauskas meistriškai sujungė klasikinę Renesanso ir šiuolaikinę muziką, operos arijas ir popmuziką, roko gitarų  ir Viduramžių instrumentų skambesį. Miuziklo libretą kūręs Romas Lileikis įnešė svarų indėlį į bendrą kūrinio nuotaiką. K.Smorigino atliekamos vienos pagrindinių miuziklo arijų „Dangus tau dovanojo aukštį“ žodžiai jaudina iki širdies gelmių.

Juozas Statkevičius miuziklui sukūrė kostiumus, kuriuos drąsiai galima vadinti „ir senas, ir naujas“.  Renesanso epochos siluetus išmoningai papildo šiuolaikinės formos ir medžiagos. Spektaklyje – 210 kostiumų.

Jaunasis karalius Žygimantas Augustas, kurį meistriškai įkūnija dainininkas Mantas Jankavičius,  į sostą sėda dar būdamas vaikas. Vienintelis žmogus, kuris gali jam patarti – dvasinis mokytojas senasis ponas Tvardovskis (aktorius Kostas Smoriginas). Žygimantas visiškai neatitinka jo motinos, Krokuvoje reziduojančios karalienės Bonos Sforcos (operos solistės Gitana Pečkytė/Sigutė Stonytė) lūkesčių. Italės karalienės sprendimams įtakos negali daryti niekas, net jos vyras – karalius Žygimantas Senasis (operos solistas Tadas Girininkas). Žygimanto meilė Barborai sukelia sumaištį valstybėje. Barboros pusbrolis Radvila Juodasis (Jeronimas Milius) ir brolis Radvila Rudasis (Tadas Juodsnukis) nebežino, ar džiaugtis artėjančia karūna, ar baimintis dėl giminaitės likimo.

Spektaklyje – 32  šokėjai, kurių kruopštus darbas kuria viso miuziklo dinamiką. Beveik nematomas, tačiau puikiai girdimas – choras „Brevis“.  Minimalistinės Krokuvos ir Vilniaus sąjungą simbolizuojančios dekoracijos – Marijaus Jacovskio kūrinys. Viso spektaklio komanda – apie 160 žmonių.

Galerija

Informacija apie renginį

Vieta

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Laikas

2015-12-26 19:00 val.

Durys

17:30 val.

Trukmė

2 val.

Pertrauka

Bus

Vaikai

Neįleidžiami nemokamai

Neįgalieji

Neįleidžiami nemokamai

Kainos

24 - 42,8 Eur Platintojo mokestis 1,2 Eur Arenos mokestis 1 Eur

Platintojai

UAB "Tiketa"

Parkavimas

„Akropolis“ automobilių stovėjimo aikštelėje ir Karaliaus Mindaugo pr.

ŽA autobusai

Po renginio važiuos

Salės planas

(KONCERTAS 1)

Kur rasti

1410 restaurant

Stilingas ir erdvus 1410 restoranas, esantis „Žalgirio“ arenoje, kviečia iš anksto rezervuoti staliuką ir pasimėgauti gurmaniška vakariene prieš koncertą. Virtuvės šefas visuomet pasirengęs stebinti patiekalais iš šviežių, natūralių maisto produktų, o restorano personalas užtikrins, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir mėgautis viešnage. Būtina išankstinė staliukų rezervacija: tel. +370 611 22033 arba el. paštu uzsakymai@1410.lt

Arenos partneriai

Privatumo politika
Kandidatų privatumo politika
Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama susisiekiant el. paštu: privatumas@zalgirioarena.lt
Slapukų politika
© „Žalgirio“ arena, 2011-2024. Visos teisės saugomos