Vestuvių madas kurianti dizainerė patarė, kaip keliomis dekoracijomis šventę paversti išskirtine

2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-012_WEB

Ne vienas su baltu pavydu nulydi tvirtai už rankų susikibusias poras, jau pusę amžiaus saugančias meilę, pagarbą ir rūpestį vienas kitam. Auksines vestuves pasitinka ne visi įsimylėjėliai, todėl tokia proga tiek sukaktuvininkai, tiek jų artimieji pasistengia surengti ypatingą šventę. Tačiau ne visi žino, kaip suorganizuoti tokią neeilinę sukaktį, kokios nusipelno sutuoktiniai.

„Dekorista“ interjero dizainerė ir dekoratorė Monika Skabickaitė neseniai „Žalgirio“ arenoje esančiame „Sala“ restorane vykusiame naujausių dekoro mados tendencijų konkurse atskleidė, kaip surengti vakarą, kuris būtų jaukus ir artimas šventės kaltininkams.

Vestuvių dekore paslėpta istorija

Pasak dizainerės, daugelis mūsų puikiai įsivaizduoja, kokių svajonių vestuvių norėtų. Tačiau retas susimąsto, kaip turėtų atrodyti jubiliejinės vestuvės, kai dešimtmečius meilę puoselėjančios poros kartu mini penkiasdešimtąsias vestuvių metines.

Auksinių vestuvių šventės madas kurianti „Dekoristos“ interjero dizainerė ir dekoratorė M. Skabickaitė atkreipia dėmesį, kad tokias progas gražiausiai papuošia apie santuokos ir meilės istoriją pasakojantys prisiminimai. Anot jos, šilčiausios ir gražiausios dekoracijos auksinių vestuvių šventėje yra poros per pusę amžiaus užgyventi ir sukaupti daiktai. „Kadangi tai yra dviejų žmonių kartu nugyvento gyvenimo šventė, į papuošimą siūlau įtraukti jų gyvenimo akimirkas primenančius daiktus, kurie šventei teikia autentiškumo, savitumo“, – sako interjero dizainerė ir pabrėžia itin svarbią ateinančio sezono tendenciją – tvarumą.

Šventę puošiančias detales ji siūlo ne pirkti, o naudoti tai, ką žmonės gražiausio ir brangiausio per gyvenimą turi sukaupę. Vazoninės ar dirbtinės gėlės, įrankiai, suvenyrai iš kelionių, šeimos nuotraukos, baldai ir netgi kilimai – viskas padės sukurti ypatingą šventinę nuotaiką. „Didžiulis menas naudoti tai, ką turime. Tik reikia nepamiršti, kad skirtingus ir vienas su kitu nederančius daiktus reikia subtiliai suderinti remiantis keliomis taisyklėmis“, – primena ji.

2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-007_WEB

Pristatydama naujausias auksinių vestuvių tendencijas M. Skabickaitė ilgai ieškojo penkiasdešimt metų laimingai susituokusios poros, kurios nuotraukomis galėtų iliustruoti dekoro idėjas. Ši užduotis buvo nelengva, tačiau paieškų rezultatas – karališkas. Parodomąjį dekorą dizainerei padėjo sukurti Jungtinės Karalystės karalienės Elizabetos II ir jos vyro princo Filipo nuotraukos. Vieni garsiausių pasaulyje sutuoktinių savo meilę puoselėja jau daugiau nei septynis dešimtmečius!

Ypatingą nuotaiką sukuria skirtingos erdvės

Tam, kad išpildytų spalvingos šventės idėją, dizainerė siūlo ją visą suskirstyti į skirtingas erdves – gyvenimo etapus, kuriuose būtų užkoduoti sukaktuvininkų prisiminimai. Pati dizainerė šiam tikslui panaudojo „Žalgirio“ arenoje įsikūrusio restorano „Sala“ erdves. Prasminis erdvės skaidymas – nauja dizainerės padiktuota ir pabrėžta tendencija.

Pasak jos, penkiasdešimt metų yra ilgas laiko tarpas, ilga kelionė, todėl dizainerė siūlo kiekvieną erdvę išskirti simboline spalva. Ir neverta apsiriboti viena, pavyzdžiui, tradicine – auksine. Atvirkščiai, dizainerė siūlo pasirinkti daugiau spalvų, kad išskirtinė šventė, kaip ir nugyventas gražus poros gyvenimas, būtų spalvota.

„Pavyzdžiui, stalas akcentuoja jaunystę, kai žmonės tik susituokia, bendrauja su draugais. Tokio gyvenimo etapą spalvinčiau baltais, juodais, oranžiniais atspalviais. Kitas akcentas būtų saldus stalas, kurį perkėliau ant didžiulio žalvarinio stovo, atspindinčio laikotarpį, kuomet pora kūrė šeimą, susilaukė vaikų, keliavo. Spalvingų desertų retrospektyva ne tik sukaktuvininkams, bet ir visiems svečiams padės pasijusti tarsi geriausiame savo jaunystės laikų vakarėlyje. Ant stovo patiekta ne tik restorano „Sala“ saldžių pyragėlių, bet ir padėta gėlių, šeimos nuotraukų, kelionių suvenyrų, malonius prisiminimus sukeliančių daiktų.

2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-020_WEB

Tai zona, kurioje gyvenimas verda, todėl jos simbolinė spalva – ryškiai raudona“, – vizualius sprendimus paaiškina „Dekoristos“ interjero dizainerė. Maistas tokioje aplinkoje turėtų taip pat kvepėti sentimentais. „Žalgirio“ arenoje įsikūrusio restorano „Sala“ meistrai šiai šventei rekomenduoja prisiminti tai, kas kelia sentimentus, yra užmiršta, bet laukia renesanso ant šventinių stalų. Tačiau virtuvės šefai ne kartoja senas receptūras, bet iš gerai pažįstamų ingredientų kuria naujus skonius, formas, kurie lėkštėse skleidžia naujus kvapus, įgyja naujas formas ir derinius. Vadinamoji hipervietinė virtuvė ir virtuvės šefų vaizduotė idealiai tiks paminėti auksinėms vestuvėms. Restorano „Sala“ šefai tikrai pasiteiraus, ką valgėte per savo vestuves, ir netgi pasistengs tuos skonius jums grąžinti; tik naujomis formomis.

Trečioji zona, kurią jubiliejinei šventei siūlo dekoratorė, yra foto sienelė, simbolizuojanti ramų mėgavimosi gyvenimu ir anūkais laikotarpį. Šiai zonai dizainerė pasirinko žalią spalvą, nes būdami tokio amžiaus žmonės daugiau laiko praleidžia gamtoje. Foto sienelė – tarsi langas, prie kurio senatvėje ramiai atsisėda pora, geria arbatą ir žvelgia į prisiminimus, į kartu jau pusę amžiaus nugyventą gyvenimą“, – pasakoja idėjos autorė.

Asmenines šventes ar įmonės renginius organizuojantys svečiai restoraną „Sala“ pamėgo dėl patogios vietos, universaliai pritaikomų erdvių, didelės automobilių stovėjimo aikštelės ir prie šventės koncepcijos pritaikomų virtuvės meistrų patiekalų. Restoranas aptarnauja ir išvažiuojamuosius renginius į Jūsų pasirinktą vietą.

Other news

The Pakrante entertainment area set to open back up besides Zalgirio Arena

The Pakrante entertainment area set to open back up besides Zalgirio Arena

Zalgirio Arena is setting up to provide the opportunity to... More »

A chance for basketball amateurs to play on the main stage in Zalgirio Arena

A chance for basketball amateurs to play on the main stage in Zalgirio Arena

Zalgiris and Zalgirio Arena invite the most loyal fans to... More »

Arena partners

Privacy policy
Kandidatų privatumo politika
For more information on the processing of personal data, please contact mail adress: privatumas@zalgirioarena.lt
Cookie policy
© „Žalgirio“ arena, 2011-2021. All rights reserved
Solution: Gamadigi