Miuziklas: EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ

„Eglė žalčių karalienė“ grįžta su pavasariu!

Dėmesio! Miuziklas „Eglė žalčių karalienė“ skelbia naujas parodymų datas: kovo 24 d. – Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Žiūrovai puikiai įvertino naują lietuvišką miuziklą „Eglė žalčių karalienė“, kuris keturiuose  miestuose debiutavo 2017-ųjų pabaigoje, todėl kūrinys tęsia savo scenos gyvenimą  ir 2018-aisiais.

„Eglė žalčių karalienė“ – sudėtingas ir  didelės apimties kūrinys. Lydimas originalios, kartais lengvai it upelis čiurlenančios, kartais įnirtingai tarsi krioklys garmančios Roko Radzevičiaus muzikos ir įtaigių Aistės Smilgevičiūtės tekstų. Reikėjo nemažos drąsos imtis šios, visiems gerai žinomos, legendos muzikinio pastatymo.  Režisierei Vestai Grabštaitei jos nepristigo. Drauge su choreografais Gyčiu Ivanausku ir Sakurako bei rinktine aktorių, dainininkų ir šokėjų komanda  legenda įgavo nepamirštamą scenos pavidalą.

Miuziklas prasideda jautria Nedos Malūnavičiūtės (Moteris-Gegutė) arija. Nedai miuzikle tenka pasakotojos vaidmuo. Ir jos pasakojimas skamba lydimas  ne tik sidabrinio vokalo, bet ir fleitos garsų.

Miuzikle dainininkų vokalai ypač organiškai dera tarpusavyje. Eglė – Aistė Smilgevičiūtė ir  Žaltys  –  Mantas Jankavičius – naujas, tačiau puikus Lietuvos scenos duetas.

Eglė – trapi ir grakšti,  tikrą meilę ir skaudžią išdavystę patyrusi moteris.  Išskirtinio tembro skaidrus A. Smilgevičiūtės vokalas  tarsi sutvertas  įtaigiai išreikšti visą plačią  Eglės jausmų gamą.  Šalia Eglės –  ir  du jaunieji aktoriai:  šešerių Ąžuolas Lebednykas (Eglės sūnus) ir penkerių Grėtė Orvidė (Eglė dukra).

Mantas Jankavičius, ko gero, talentingiausias šių dienų miuziklo aktorius visoje šalyje, puikiai savyje derinantis stiprų vokalą, profesionalaus šokėjo grakštumą ir įgimtą aktorinį meistriškumą.

Eglės Broliai – Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas – jau pažįstamas įspūdingų vokalų duetas iš roko operos  „Jūratė ir Kastytis“, o Žalčio Broliai  – Jeronimas Milius ir Tadas Juodsnukis – miuzikle „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ gimęs ir ten puikiai pasirodęs bei atmintin įstrigęs duetas.

Gana netikėtas Eglės sesių – Karinos Krysko ir Aistės Lasytės pasirodymas.  Jūros Laumės – Teresė ir Milda Andrijauskaitės – iš bardų scenos visiems žinomos seserys-dvynės.

Galima drąsiai teigti, kad tiek puikių balsų vienoje vietoje retai kur išgirsi. Miuziklo dainos – vertos dainininkų: bent kiek menkesni balsai vargiai su jomis susidorotų.

Scenoje susitiko net trys labai skirtingos stilistikos šokių kolektyvai: ansamblio „Lietuva“ šokėjai,  butō šokio teatras „Okarukas“ ir  G. Ivanausko šokių trupė.  Choreografams teko tikrai nelengva užduotis sujungti visus tris kolektyvus į  vieną vaizdą. „Lietuvos“ šokėjai suteikia miuziklui tautinių motyvų,  G.Ivanausko trupė – ekstravagancijos, o „Okarukas“ pribloškė lankstumu, plastika ir  gebėjimu kurti ir išgyventi įvaizdžius: nuo roplių iki vandens gyvūnų ar žolių.

 

Miuziklo kostiumai (kūrė Vida Simanavičiūtė, karūnas – Eividas Mackevičius) varijuoja nuo  žemės spalvų, natūralių audinių Lietuvos etninio kaimo stiliaus, iki ekstravagantiškų blizgių triko padabintų gausiais papuošalais ir puošniomis karūnomis, lyg iš prabangaus Venecijos karnavalo.  Šokėjai kostiumus miuziklo metu pakeičia keturis-penkis kartus.

Marijaus Jacovskio sukurtas scenos vaizdas priverčia aiktelėti – milžiniška trikampė konstrukcija kyla ir leidžiasi.  Simboliniai jūros vartai atsidaro ir pakviečia į paslaptingą vandens pasaulį. Jo  centras –  milžiniška kriauklė.  Vartus užvėrus,  grįžtame į kabančiais irklais padabintą žemę. Į kurią taip veržėsi Eglė, nežinodama, kokia žiauri artimųjų išdavystė jos ten laukia.

Libretą kūrusi A. Smilgevičiūtė prisipažino, kad šiek tiek modifikavo populiariausią legendos versiją. Ji nuėmė kaltės naštą nuo mažų vaikų pečių ir didesnę atsakomybę už žmogžudystę perkėlė suaugusiems – Eglės broliams ir kitiems kaimiečiams. Eglė miuziklo pabaigoje virsta ne medžiu, o – Gegute.  Tokia legendos versija dažnai randama  etnografiniuose šaltiniuose.

ATLIKĖJAI:

EGLĖ – Aistė Smilgevičiūtė

ŽALTYS – Mantas Jankavičius

EGLĖS SESĖS – Karina Krysko ir Aistė Lasytė

ŽALČIO BROLIAI – Jeronimas Milius ir Tadas Juodsnukis

EGLĖS BROLIAI – Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas

MOTERIS-GEGUTĖ – Neda Malūnavičiūtė

JŪROS LAUMĖS – Teresė Andrijauskaitė ir Milda Andrijauskaitė

EGLĖS IR ŽALČIO VAIKAI

ŠOKA:

Butō šokio teatras „Okarukas“,

ansamblis „Lietuva“,

Gyčio Ivanausko šokio teatro aktoriai

KOMPOZITORIUS – Rokas Radzevičius

LIBRETO AUTORĖ – Aistė Smilgevičiūtė

REŽISIERĖ – Vesta Grabštaitė

CHOREOGRAFAI – Gytis Ivanauskas ir Sakurako

SCENOGRAFAS – Marijus Jacovskis

KOSTIUMŲ DAILININKĖ – Vida Simanavičiūtė

PLAUKŲ STILISTAS – Eividas Mackevičius

KARŪNŲ DAILININKAS – Eividas Mackevičius

Informacija apie renginį

Vieta

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Laikas

2018-03-24, 19:00 val.

Durys

17:30 val.

Trukmė

~2 val. 00 min.

Neįgalieji

Nemokamai neįleidžiami

Fotografuoti, filmuoti

Galima tik su neprofesionalia įranga

Kainos

20,00 EUR - 45,00 EUR, (mažiausia neakcijinė kaina: 20,00 EUR), bilietų platintojo mokestis: 1,20 EUR, arenos mokestis: 1,50 EUR

VIP klubo nariai

AUDI klubo nariai perkasi bilietus nuo gruodžio 22 d. iki sausio 8 d. už mažiausią neakcijinę kainą.

Parkavimas

„Akropolis“ automobilių stovėjimo aikštelėje ir Karaliaus Mindaugo pr.

Organizatorius

VšĮ „Muzikos dienos“

ŽA AUTOBUSAS

Važiuos

Salės planas

KONCERTAS 1

Kur rasti

RESTORANAS SALA

Ateikite anksčiau ir pavakarieniaukite arenoje įsikūrusiame restorane „SALA“. Susipažinkite su restorano meniu. Būtina išankstinė staliukų rezervacija el. paštu info@salarestoranas.lt arba tel. nr. +37061432542.

SVARBU: staliukų rezervacija restorane galima tik įsigijusiems bilietą pirmajame arenos aukšte arba parteryje, taip pat svečių grupėms (nuo 20 asmenų), turintiems bilietus trečiajame arenos aukšte.

Arenos partneriai

© „Žalgirio“ arena, 2011-2018. Visos teisės saugomos
Sprendimas: Gamadigi