Kaunas Jazz: Dirty Loops

Pernai ir užpernai koronaviruso pandemijai pakoregavus festivalio tvarkaraštį, šįmet renginys sugrįžta į įprastas vėžes. Pagrindiniai jo renginiai Kaune ir kituose miestuose vyks balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje.

Šią žinią užtvirtina ir pirmasis naujas vardas šių metų festivalio programoje. Pasaulio muzikos sensacija tapęs švedų trio „Dirty Loops“ festivalio kvietimu pirmą sykį lankysis Lietuvoje ir gegužės 1 dieną surengs koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Ne tik džiazo, bet ir popmuzikos gerbėjams puikiai žinoma trijulė „Dirty Loops“ išgarsėjo įspūdingais pasaulinių hitų perdirbiniais.

Tarp internete tikrą audrą sukėlusių grupės įrašų – milijonus peržiūrų sulaukusios Avicii, Justino Bieberio, Adele ir kitų pasaulio žvaigždžių dainų versijos, demonstruojančios įspūdingą „Dirty Loops“ narių meistrystę.

Įspūdingi grupės koncertai yra vykę „Montreux“ (Šveicarija) ir kituose žymiausiuose pasaulio džiazo festivaliuose, į pasaulinį koncertų turą 2015-aisiais ši grupė keliavo kartu su populiariąja JAV grupe „Maroon 5”.

Svaiginančią sėkmės istoriją kartu kuria trys Stokholmo muzikantai, gerai pažįstami nuo vaikystės.

Dainininkas bei pianistas Jonah Nilssonas, bosistas Henrikas Linderis ir būgnininkas Aronas Mellergårdas susipažino dar vidurinėje mokykloje, vėliau kartu studijavo Stokholmo Karališkajame muzikos koledže.

Visi jie – vunderkindai, muzikos pasaulyje nardo nuo mažens. Bosistas Henrikas vos ketverių pradėjo groti pianinu, vokalistas Jonah dar paauglystėje pradėjo koncertuoti su švedų popžvaigžde Danny Saucedo.

2008-aisiais debiutavusi grupė „Dirty Loops“ po kelerių metų išgarsėjo efektingais įrašais, kuriuose savaip, pasitelkdami džiazo, fanko, elektroninės ir popmuzikos elementus, perdirbo keletą populiarių kūrinių.

Eksperimentai sulaukė atgarsio ir už Atlanto – per pirmąją kelionę į JAV 2012-aisiais grupė sužavėjo soulo ir r’n’b žvaigždę Brianą McKnightą, pasirašė sutartį su legendine džiazo leidykla „Verve“ ir vienu žymiausių pasaulio prodiuserių Davidu Fosteriu (dirbusiu su Bryanu Adamsu, Andrea Bocelli ir kitomis superžvaigždėmis). Su juo grupė išvyko į turą po Aziją, kuriame „Dirty Loops“ vokalistas Jonah Nilssonas į sceną žengė ir su fanko legenda Chaka Khan.

Po metų grupė kaip ypatingi svečiai pasirodė didžiajame Švedijos atrankos į „Euroviziją“, tačiau po intensyvių pasaulinių gastrolių ir išsiskyrusių kūrybinių požiūrių nusprendė padaryti karjeros pertrauką

Vis dėlto, gerbėjų džiaugsmui, po kelerių metų grupė sugrįžo, 2020-aisiais išleido albumą „Phoenix“, o 2021-aisiais – trečiąjį albumą „Turbo“, kurį įrašė kartu su žymiu JAV gitaristu, „Grammy“ nominuotu Cory Wongu.

Scenoje įsišėlę muzikantai ne sykį įrodė, jog sugeba sukelti tikrą publikos ekstazę.

„Dirty Loops“ pasirodymas – tik pirmasis iš garsių užsienio vardų, šiais metais laukiančių „Kaunas Jazz“ publikos. Kiti svečiai iš užsienio bus atskleisti per artimiausias savaites. Daugiau informacijos apie festivalį ir jo renginius – www.kaunasjazz.lt

Festivalio mecenatas SBA grupė
Festivalio didysis rėmėjas Volfas Engelman Nealkoholinis
Festivali finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Kauno miesto savivaldybė

Informacija apie renginį

Vieta

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Laikas

2022-05-01, 19:00 val.

Durys

17:30 val.

Trukmė

~1 val. 30 min.

Neįgalieji

Nemokamai neįleidžiami

Vaikai

Vaikai iki 7 metų (imtinai) įleidžiami nemokamai

Fotografuoti, filmuoti

Galima tik su neprofesionalia įranga

Kainos

Nuo 29 EUR, (mažiausia neakcijinė kaina: 29 EUR), bilietų platintojo mokestis: 1,50 EUR, arenos mokestis: 2,50 EUR. Į kainą neįskaičiuota: rūbinės paslauga (2,00 EUR), daiktų saugojimo paslauga (2,00 EUR)

Organizatorius

VĮ „JJJAZZ“

ŽA AUTOBUSAI PO RENGINIO

Važiuos

Salės planas

KONCERTAS 3

Kur rasti

RESTORANAS SALA

Ateikite anksčiau ir pavakarieniaukite arenoje įsikūrusiame restorane „SALA“. Susipažinkite su restorano meniu. Būtina išankstinė staliukų rezervacija el. paštu info@salarestoranas.lt arba tel. nr. +37061432542.

SVARBU: staliukų rezervacija restorane galima tik įsigijusiems bilietą pirmajame arenos aukšte arba parteryje, taip pat svečių grupėms.

Arenos partneriai

Privatumo politika
Kandidatų privatumo politika
Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama susisiekiant el. paštu: privatumas@zalgirioarena.lt
Slapukų politika
© „Žalgirio“ arena, 2011-2023. Visos teisės saugomos