Copy

Nuo š.m. sausio 10 d. iki vasario 10 d. „Žalgirio“ arenos parodų erdvėje (šalia amfiteatro) veikia Andriaus Butvilo pastelės paroda „Mano paukščiai ir kitos istorijos“. Parodą galima aplankyti nemokamai arenos restorano „Sala“ darbo metu (darbo dienomis 11-16 val.) ir arenoje vykstančių renginių metu (turintiems renginio bilietą).

Apie ką gali papasakoti paroda, kurioje eksponuojami per dešimtį metų sukurti vieno menininko kūriniai? Istorijų gali būti begalės. Ši paroda žymi menininko Andriaus Butvilo savęs paieškas ir akivaizdžiai pastebimą jo, kaip menininko, tobulėjimą. Iš tiesų ši paroda yra apie patį žmogų.

Juodo popieriaus lape menininkas pastele sukuria ištisus pasakojimus, istorijas ir net gyvenimus. Vienas pagrindinių Andriaus Butvilo kūrinių herojų – paukštis. Kaip teigia pats menininkas, šis paukščio įvaizdis įsipaišė jo pasąmonėje ir vaizduotėje dar vaikystėje, kuomet vaikams skirtose knygose matydavo įvairius piešinius. Tačiau iš pasakų knygų paukštis išskrido ir persikėlė į Andriaus Butvilo kūrinius,  kuriuose pasakoja žmogaus gyvenimo istoriją.

Menininko kūriniuose visas dėmesys yra skiriamas centrinei figūrai, fonas tėra kaip užsklanda, kaip spalvinis pagrindas, nekuriantis pasakojimo, o jį tiesiog įrėminantis. Dažniausiai per vieną figūrą, per vieną objektą menininkas atskleidžia jį dominančias temas. Šią parodą sudaro dviejų tipų kūriniai – vienuose jų, vaizduojamas paukštis, kaip žmogaus provaizdis. Kituose – herojais tampa patys žmonės, dažnai kiek mistifikuoti, pastebėtina, daugiausia moterys. Piešdamas kūrinių herojus menininkas bando pats išskaityti, kas jie tokie yra, pažinti juos ir tik pabaigęs darbą, galutinai juos perpranta. Kūriniuose ryškiai dominuoja trys-keturios spalvos, kurių dėka žiūrovo akis nėra perkrauta margumynais. Ir būtent per šį minimalistinį spalvų pasirinkimą geriausiai pabrėžiamos kūrinių prasmės.

Nors Andrius Butvilas sako, kad jo kūrinių pradžia yra labai tamsi (kadangi visi parodos darbai nupiešti ant juodo lapo) iš tiesų, jie yra itin paveikūs, tačiau tik tuomet, kuomet pamatai patį svarbiausią kūrinio akcentą, kurio menininkas neišryškina – taip palikdamas žiūrovui neapsakomai malonų savarankiško atradimo jausmą. Kūrinyje „Dviese“ geltonomis plunksnomis-siūlais pasidabinęs paukštis rankose-sparnuose laiko be galo trapią medžio šakelę. Šioji šakelė tuo pačiu geltonu siūlu yra pririšta prie paukščio snapo. „Nors šis paukštis turi labai daug tų geltonų siūlelių, tačiau šis vienintelis, laikantis šakelę, jam yra pats svarbiausias“, – apie kūrinį kalba menininkas. Prisirišimas, meilė yra pabrėžiama ir kūrinyje „Madona su kūdikiu“. Šiame kūrinyje, kurio jau vien pavadinimas tuojau pat nusako kūrinio esmę, vaizduojamas paukštis, rankose laikantis didžiulį kiaušinį. Virš paukščio galvos, lyg aureolė, pavaizduotas paukščio lizdas. Namai, šeima, saugumas – viskas yra sutalpinta į šį kūrinį. Pasirinkdamas simbolinius įvaizdžius Andrius Butvilas pasakoja apie tai, kas žmogui yra svarbiausia.

Pats menininkas sako, kad jo kūriniuose nėra nieko sudėtingo – „viskas yra paprasta“ – teigia A. Butvilas. Tačiau paprastume būtent ir slypi stebuklai.

Šią parodą pristato galerija „Aukso pjūvis“, įsikūrusi K. Donelaičio g. 62, Kaune (Verslo lyderių centre BLC), veikia darbo dienomis nuo 10 iki 18 val. Norint įsigyti darbus, kreiptis Tel. 8-37-752750, 8-687-80276, 8-686-20716. Daugiau informacijos rasite www.auksopjuvis.lt bei https://www.facebook.com/auksopjuvis

Other news

Zalgirio Arena leads EuroLeague in attendance

Zalgirio Arena leads EuroLeague in attendance

Į rungtynes „Žalgirio“ arenoje vidutiniškai sugužėdavo po 13 567 krepšinio... More »

The heart-warming Zalgiris story

The heart-warming Zalgiris story

You’ve got to love Zalgiris Kaunas - says sports writer... More »

Arena partners

© „Žalgirio“ arena, 2011-2018. All rights reserved
Solution: Gamadigi